Burslar

Üniversitemiz, programa kabul edilen ve ekonomik açıdan ihtiyaç içinde bulunan ve/veya başarılı öğrencilere burs sağlamaktadır.

Karşılıksız burs: Burs olarak verilen miktar toplam ücret üzerinden düşürülür. Kural olarak bir geri ödemesi yoktur. Ancak, bursu alan öğrencilerin aldıkları burs oranına göre belirlenecek çalışma süresinde Üniversite faaliyetlerinde görev alarak, Üniversite çalışmalarına katkıda bulunmaları ve derslerde başarılı olmaları gerekmektedir. Karşılıksız burs alan öğrencinin başarısız olması halinde, tekrarlamak zorunda olduğu her ders için kendisine verilen karşılıksız burs oranında ödeme yapması gerekir.

Burs verilmesinde dikkate alınan kriterler: Burslar ekonomik açıdan ihtiyaç duyan ve/veya başarılı olan öğrencilere verilir. Başarının ölçülmesinde adayın lisans not ortalaması, ALES puanı, yabancı dil bilgisi, ders dışı akademik, sosyal ve kültürel faaliyetleri, üniversite sonrasındaki iş tecrübesi ve mülakat sonucu dikkate alınmaktadır. Burs başvurusunda bulunan aday ne kadar yüksek oranda burs talep ederse, kendisinden o oranda başarılı olması beklenmektedir. Burslar her yıl başvuran adayların seviyeleri karşılaştırılarak belirlenmektedir. Ne ölçüde burs sağlanabileceğinin önceden belirlenmesi mümkün değildir.

Burs başvuruları, diğer başvuru evrakları ile birlikte Kabul Komitesi tarafından incelenir ve burs neticeleri başvuru sonuçları ile beraber duyurulur.

Özel öğrenciler için burs olanağı ne yazık ki yoktur.

Burs başvuru formu